BAŞAKKART

BAŞAKKART ile ÇİFTÇİYE GÜN DOĞUYOR!

BASAK

 

Termopet Akaryakıt Nak. ve Tic. A.Ş ve Ziraat Bankası işbirliği ile Başakkart’lı üreticilere anlaşmalı Termopet Akaryakıt İstasyonlarından 5 ay faizsiz mazot ve madeni yağ alma imkanı sağlanmaktadır. Ziraat Bankası’nın Başakkart uygulamalarına dahil olan Termopet, tarımsal üreticilere 5 ay faizsiz ve vade farksız mazot tedarik imkanı, dolayısıyla önemli ölçüde finansman desteği sunmaktadır.

Başakkart, girdi teminine özel bir bankkarttır. Bitkisel üretim, hayvansal üretim ve su ürünleri konularında faaliyet gösteren üreticiler, Ziraat Bankası Şubelerine başvurduklarında edinebilecekleri Başakkart ile tohum, fide, gübre, zirai ilaç, hayvan sağlığı ilacı, yem, veterinerlik hizmetleri, arıcılık/seracılık malzemeleri… vb. yanında mazot ve madeni yağı faizsiz dönem avantajları ile anlaşmalı işyerlerinden alabilmekte, Ziraat Bankası ATM’lerinden nakit para çekebilmektedir.

Ziraat Bankası Şubelerinde Başakkart talebinde bulunan üreticiler lehine azami 1 yıl vadeli tarımsal kredi hesapları açılmakta ve kredi limitleri Başakkart’a yüklenerek üreticilerin mazot, madeni yağ ve diğer tarımsal girdileri 5 ay faizsiz olarak edinebilmeleri sağlanmaktadır.

Üreticiler, Başakkart ile mazot ve madeni yağ teminini Ziraat Bankası ile protokol imzalayan aralarında Termopet ‘in de bulunduğu akaryakıt firmalarının istasyonlarından yapabilmekte; faizsiz dönemin sonunda tahsil edilmeyen tutarlar, kredi hesaplarına borç kaydedilerek kredi hesabının vadesinde tahsil edilmektedir.

Termopet Akaryakıt Nak. ve Tic. A.Ş ve Ziraat Bankası arasında imzalanan protokol dahilinde Ziraat Bankası Şubeleri ile görüşerek POS cihazları tahsis edilen ve Başakkart Üye İşyeri olan Termopet Akaryakıt İstasyonlarına, Başakkart Üye İşyeri Fiyatlama Tablosu’nda tercih edecekleri bloke süresi için Bankaya ödeyecekleri komisyon tutarına Termopet Akaryakıt Nak. ve Tic. A.Ş.’nin Ziraat Bankası Ankara Kurumsal Şubesi nezdindeki hesabından %20 oranında katkı sağlayarak destek olmaktadır.

Başakkart Üye İşyeri olmak isteyen veya halen Ziraat Bankası POS’larını kullanan İstasyon yetkililerimiz en kısa sürede faaliyet gösterdikleri yerdeki Ziraat Bankası Şubesine başvurarak Başakkart Sistemine dahil olabileceklerdir.